Benyák Zoltán: A háború gyermeke

AháborúgyermekeBerlinben megszaporodtak az árnyak azon az éjszakán. Megesett ez már máskor is, főként, amikor a történelem kereke új korszakok felé gördült, és amikor a levegőben érezni lehetett a közelgő változást. Egyesek jobb sorsban reménykedtek, mások óva intettek, de az árnyak… Ők ott álltak, mindig is ott állnak minden utcasarkon, és csak a jó ég tudja, hogy barátot vagy ellenséget rejtenek.

Ezerkilencszázharminchárom május tizedike volt. A Bielfelder Strasse sarkán befordult egy kopott Mercedes, majd lassan lavírozott a néptelen külvárosban. A sofőr kikapcsolta a fényszórókat, és a motort is leállította, hogy a kocsi zajtalanul lopakodjon végig a Bielfelderen, amíg csak lendületéből telik. A kerekek egyre lassabban gurultak, majd a padka mellé húzódva az autó nyikorogva megállapodott.

Ezekkel a mondatokkal kezdődik Benyák Zoltán: A háború gyermeke című könyve, amely 2012-ben jelent meg a Historium Kiadó gondozásában. Az említett év, 1933 az egész világra kiható változások éve volt. Ebben az évben az első világháború és a nagy gazdasági világválság által megtépázott Németországban egy új erő, a Nemzetiszocialista Német Munkáspárt került hatalomra Adolf Hitler vezetésével. 1933-ban még nem lehetett tudni, hogy hogyan alakul majd a történelem elkövetkezendő 12 éve, de a könyv főszereplője, Sophie Andersch számára Európa lángoló könyvek által megvilágított ege már ekkor is elsötétülni látszott.Adolf_Hitler

Sophie a történet kezdetén, egy sötét éjszakán kiszállt kopott Mercedeséből, majd belépett a Megváltás Páholya Könyvesbolt ódon ajtaján. A titokzatos boltos jóvoltából hamarosan egy olyan dokumentum birtokosa lett, amely alapjaiban változtatta meg az életét. Ez a dokumentum – egész pontosan egy térkép – olyan információkat tartalmazott, amelyet nem kisebb személyiség, mint Németország Führere szeretett volna magáénak tudni. És ha neki valamire szüksége volt, akkor bizony meg is szerezte. Ez alól pedig Frau Andersch sem lehetett kivétel…

A náci okkultizmussal bőven átitatott történet a titokzatos berlini könyvesboltból elindulva az SS wewelsburgi kastélyán át, a fagyos tibeti hegyeken keresztül egészen az Antarktiszig vezet. Sophie Andersch kénytelen-kelletlen társult Otto Rahnnal, az egyik leghíresebb náci régésszel, hogy aztán együtt fejtsék meg egy réges-régi térkép titkait, majd egy ősi nép leszármazottai után kutassanak. Ha szeretnétek megtudni, hogy mi lesz Sophie és társainak sorsa, akkor olvassátok el a regényt 🙂

A háború gyermeke azon könyvek közé tartozik, amelyet az ember egy menetben olvas végig. Ajánlom mindenkinek elolvasásra, akit érdekel az adott korszak – alternatív – története, és szereti az izgalmas regényeket.

Benyák Zoltán, avagy Jonathan Cross honlapja:

http://www.jonathancross.hu/

A könyvvel kapcsolatban a szerző összegyűjtött háttéranyagok (érdemes elolvasni):

http://www.jonathancross.hu/?p=358
http://www.jonathancross.hu/?p=367
http://www.jonathancross.hu/?p=372
http://www.jonathancross.hu/?p=380
http://www.jonathancross.hu/?p=385

Videóelőzetes a Youtube-on:

http://youtu.be/mTvabsvttVQ

This entry was posted in Konspiratológia, Történelem and tagged . Bookmark the permalink.

One Response to Benyák Zoltán: A háború gyermeke

Vélemény, hozzászólás?